Veľkosť textu

Neurochirurgické oddelenie

Oddelenie neurochirurgie spoločnosti Univerzitná nemocnica - Nemocnica svätého Michala, a. s. poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť (ambulantnú aj ústavnú) v odbore neurochirurgia pre zamestnancov MV SR a MO SR ako aj pre civilné obyvateľstvo bez ohľadu na miesto ich bydliska.


Oddelenie neurochirurgie UN - NsM, a. s. disponuje špičkovým materiálovo-technickým a prístrojovým vybavením, ktoré je najmodernejšie v SR. Operácie realizujeme s pomocou mikroskopu Zeiss Kinevo 900. Vykonávame operácie mozgu (mozgové nádory a podobne) s použitím najnovšej navigácie Medtronic StealthStation S8 v integrácii s intraoperačným ultrazvukovým zobrazením. Máme k dispozícii neuromonitoring a špecializovaného neuroanestéziológa, takže vykonávame aj operácie mozgu pri vedomí (tzv. awake). Na odstraňovanie nádorov používame aj moderný ultrazvukový aspirátor (CUSA).

Pracovisko realizuje široké spektrum spondylochirurgických výkonov, operácie medzistavcovových platničiek, stabilizácie, a podobne. Pri týchto výkonoch využívame najmodernejší RTG prístroj Ziehm Vision RFD 3D.

Spolupráca s neurológmi-neurofyziológmi v našej nemocnici umožňuje zvýšiť bezpečnosť operácii mozgu a miechy použitím peroperačného neuromonitoringu.

Do portfólia našich operácií patria aj endoskopické operácia v oblasti hypofýzy. Využívame pri nich najmodernejšie endoskopické a 3D technológie. Tešíme sa dobrej multiodborovej spolupráci, čo nám umožňuje komplexný manažment takýchto pacientov.

Pracovisko poskytuje viacerené neurostimulačné operácie. Jedná sa najmä o implantácie miechových stimulátorov pre liečbu chronickej bolesti (SCS) alebo tzv. hlbokú mozgovú stimuláciu (DBS), ako liečbu Parkinsonovej nemoci.

Súčasťou spektra je operatíva periférnych nervov, najmä tzv. úžinových syndrómov ako sú syndróm karpálneho tunela alebo komplesia n. ulnaris v lakti.

Vedúci lekár: mjr. MUDr. Róbert Illéš, PhD., MPH

Vedúca sestra: Mgr. Jana Rutkovská, MHA

Oddelenie sa nachádza na druhom poschodí v budove nemocnice.

 

Tím lekárov:

mjr. MUDr. Róbert Illéš, PhD., MPH kpt. MUDr. Andrej Džubera, PhD.
primár predseda Slovenskej Spondylochirurgickej Spoločnosti
predseda Slovenskej Neurochirurgickej Spoločnosti 02/ 3261 2305
02/ 3261 2303 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
kpt. MUDr. Juraj Chochol npor. MUDr. Michal Krajčovič
02/ 3261 2305 02/ 3261 2304
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
   
   
kpt. MUDr. Tomáš Žilka MUDr. Tomáš Harag
zástupca primára 02/ 3261 2308
02/ 3261 2304 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  
MUDr. Michal Kľoc, PhD.
02/ 3261 2308
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Fotogaléria - neurochirurgické oddelenie